page-background
space
Klamstvá primátora mesta Považská Bystrica – ďalšia epizóda
..pekný deň Vám prajem a chcem len veľmi stručne povedať, že ide o veľmi tendenčné a čitateľa zavádzajúce vyhlásenia. Bratislava i jej jednotlivé mestské časti musia vykonávať kosenie verejnej i cestnej zelene a realizuje sa to minimálne v troch, resp. štyroch cykloch. Nehovoriac o rozdielnej výmere zelených plôch v Bratislave a iných mestách na Slovensku. Pre túto oblasť má mesto vyčlenených viac ako 2,5 mil. eur (letná služba - kosenie, čistenie, polievanie). 
 
..obdobne je to pri prevádzke verejnej plavárne či letných kúpaliskách. Metropola prevádzkuje bez akýchkoľvek obmedzení veľkú plaváreň s 50 a 25 metrovým bazénom, pričom návštevník plavárne s Bratislavskou mestskou kartou si môže uplatniť 20% zľavu. Obdobne je to vo všetkých mestom spravovaných letných kúpaliskách. 
 
S úctou 
Ľubomír Andrassy, Ing. PhDr.
riaditeľ kancelárie primátora
 
 
Aby občania nášho mesta videli aký zmysel pre humor má náš pán primátor môžu sa zasmiať  podobne ako v meste Trenčín:
 
Dobrý deň, p.Belás, 
 
v Trenčíne sa verejná zeleň kosí. Je pravda, že v roku 2011 sa kosilo len 2-krát, ale v roku 2012 … 3-krát a v tomto roku sú v rozpočte plánované 3 celoplošné kosenia, no pracujeme na tom , aby bolo zabezpečené aj štvrté kosenie. 
 
V Trenčíne sa neobmedzila  prevádzka plavární. Naopak, odkedy Mesto zobralo krytú a starú letnú plaváreň späť do svojej správy, služby sa zlepšili.
 
V budúcoročnej letnej sezóne 2014 nebude Trenčanom a návštevníkom mesta k dispozícii žiadna plaváreň. Súvisí to s modernizáciou železničnej trate. Viac v článku:
 
V lete ešte na starej plavárni
 
Aj keď si modernizácia železničnej trate v úseku cez Trenčín vyžiada zbúranie starej letnej plavárne, počas najbližšej sezóny bude Trenčanom toto kúpalisko ešte k dispozícii. 
 
Na Ostrove je už takmer tri roky postavená nová plaváreň, no nie je možné ju otvoriť. Chýba jej voda, plyn, kanalizácia. Je nutné k nej dobudovať prístupovú cestu, rekonštruovať most na Ostrov s lávkami pre chodcov a cyklistov a zabezpečiť dostatočný počet parkovacích miest. To všetko, vrátane úpravy niektorých ciest v Zámostí, je súčasťou takzvanej malej stavby.  Bývalé vedenie mesta malo síce prísľub od Železníc SR, že „malú stavbu“ dobudujú, no toto nebolo deklarované v riadnej zmluve. „Museli sme úplne od začiatku začať vyjednávať, aby sme mestu zabezpečili záruky financovania malej stavby v podobe zmluvy,“ uviedol primátor Richard Rybníček.  „Naše rokovania o tom, aby štát do tejto stavby investoval, vyústili do návrhu zmluvy, ktorá hovorí o tom, že štát je pripravený investovať zo štátneho rozpočtu 6,5 mil.eur bez DPH do Trenčína,“ tvrdí primátor. „Zmluva je v štádiu finalizácie, ŽSR intenzívne spolupracujú s mestom Trenčín na riešení zabezpečenia všetkých potrebných činností k úspešnej realizácii celého diela,“ povedala hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.
 
V rámci modernizácie železničnej trate bolo zazmluvnené, že kým nebude skolaudovaná nová plaváreň, nebudú môcť ŽSR siahať do starej. Komplikáciami okolo tendra sa celý proces časovo zúžil a modernizácia musí postupovať rýchlo, aby sa stihol termín august 2015. Stará plaváreň mala byť toto leto už staveniskom, no po dohode primátora so ŽSR začnú s jej búraním až na jeseň. „V tom čase už ale musíme mať istotu , že Železnice dobudujú novú plaváreň. Je ale možné, že to do budúceho leta nestihnú a že budeme jednu sezónu bez plavárne,“ hovorí R. Rybníček. „Keby súťaž prebiehala normálne, prípadne keby bolo dohodnuté, že za zbúranie starej plavárne investor odovzdá Trenčanom hotovú novú plaváreň, tak by sme to dnes nemuseli riešiť.“
 
 
Informácie o tom, že mesto mohlo zveriť novú plaváreň súkromnému investorovi, nemajú reálny základ. „Bolo by to nezodpovedné, pretože nevyhnutnou podmienkou otvorenia novej plavárne je kompletná rekonštrukcie mosta na Ostrov, čo potvrdzuje aj názor Dopravného inšpektorátu PZ SR. Ide o dvojmiliónovú investíciu. Naviac, k plavárni nie sú dotiahnuté siete a mesto má aj záväzky voči bankám,“ skonštatoval primátor.
 
Pozdravujem, nech sa Vám dobre darí!
 
Erika Ságová
hovorca MsÚ 
Kancelária primátora
 
Ešte väčšiu zábavu však vyvolal ďalší výrok primátora mesta Karola Janasa, ktorý zaklincoval prvoaprílový žart s názvom prezentačná publikácia Mesto Považská Bystrica 2012: „ Plavárne a letné kúpaliská sú zatvárané alebo obmedzujú prevádzku aj v takých veľkých mestách ako Bratislava, Košice či Trenčín.“ Opäť realita je absolútne iná a zase Považská Bystrica v očiach vedenia metropoly Slovenska vyzerá ako banda hlupákov. 
 
Vyjadrenie hovorcu mesta Bratislava PhDr. Stana Ščepána:
 
Dobrý deň, k dvom citátom uvádzame:
 
Napriek tomu, že Bratislava šetrí výdavky takmer na každom kroku a znížila svoju zadlženosť zo 66 na 60 percent, kosenie verejnej zelene realizuje v závislosti od exponovanosti priestorov 5x, 4x alebo minimálne 3x ročne. Prevádzku plavární, resp. kúpalísk v tomto roku neobmedzuje. Naopak, pribudla nová plaváreň v komplexe Centrál.
 
S pozdravom Stano Ščepán, hovorca hl. mesta SR Bratislavy  
 
Pán primátor, keď si už robíte predvolebnú kampaň opäť z našich daní, využite aspoň služby profesionálnych  PR agentov ( podotýkam za svoje peniaze!!!), neklamte, nezavádzajte, ale hlavne nerozprávajte nezmysly typu: „Pokračovali sme preto v konsolidačných opatreniach, pričom sme sa snažili riešením týchto problémov čo najmenej zaťažovať obyvateľov.“
 
Výsledok a realita je zase iná - Zadĺženosť  na jedného obyvateľa  mesta Považská  Bystrica bola v roku 2010   89 Eur, kým  teraz, v roku 2013,  podľa nedávnej mediálnej informácie vedúceho pracovníka MsÚ,   je to 137 Eur. Medzi hodnotenými päťdesiatimi najväčšími mestami SR , bola Pov. Bystrica  desiata. 
 
Na záver prvej epizódy nášho seriálu  Klamstvá primátora mesta Považská Bystrica prajeme pánovi primátorovi, aby neskončil ako jeho predchodca, keďže jeho poslanecké družstvo si začína uvedomovať, že robiť z bratislavského a trenčianskeho primátora neschopné osoby a hlupákov má pre imidž Považskej Bystrice katastrofálne následky.
 
S pozdravom
                                                                Mgr. Marcel Belás 
                                                        Tajomník ZDRUŽENIA PODNIKATEĽOV      
                                                                   Považská Bystrica                                                                                                                                                                                                                                          
 
Prílohy: 1. Mesto Považská Bystrica 2012 
 
 
space