page-background
space
Slovenská ekonomika

Názory Združenia podnikateľov Slovenska

Združenie podnikateľov Slovenska ako stavovská organizácia zahrňujúca podnikateľský stav na Slovensku je garantom a vyhlasovateľom každoročnej súťaže o byrokraticky nezmysel roka. Tento rok sa môžu podnikatelia zapojiť a zistiť, ktorý byrokratický proces strpčuje podnikateľom život.

Pre viac informácií: http://www.zps.sk/


DSS vs. nové reformy dôchodkového poistenia

V článku Fico vie ako na DSSky sa môžete dočítať o parametrických zmenách v porovnaní z čias ministrovania Jozefa Mihala a súčasných zmien v rámci zabezpečenia konsolidácie verejných financií.

Pre info: http://blog.etrend.sk/filip-glasa/2012/06/22/fico-vie-ako-na-dssky/


Konsolidácia verejných financií z pohľadu zvýšenia daní

V článku s názvom  Euro skončí – je len otázne ako od Pavla Podolaya, prezidenta Nemecko – slovenskej hospodárskej únie sa môžeme dočítať jeho názor  na súčasnú  situáciu s euro menou, kde tvrdí, že nie je otázkou či euro padne, ale ako dôjde k zániku spoločnej meny.

 Bližšie info: http://moje.hnonline.sk/node/11043


Španielsko pred krachom?

Päť španielskych absurdností je článkom podpredsedu Výboru pre financie a rozpočet NR SR Jozefa Kollára o súčasných španielskych problémov a taktiež aj o pomoci jednej z krajín PIGS.

 
Info na: http://moje.hnonline.sk/node/1107


Technológie vo firmách a profit z nich

Moderné technológie sa stávajú v čase globalizovanej ekonomiky hlavným ťahúňom ekonomických ukazovateľov firmy. Ak nedôjde k prispôsobeniu firiem k technológiám, tak o dôsledkoch si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

 
Pre bližšie info: http://moje.hnonline.sk/node/11002


Rómsky problém

Slovenskú spoločnosť dlhodobo kvári kvantum trvale neriešených otázok. Týka sa to najmä spoločensky citlivých tém, za riešenie ktorých akoby nikto nechcel niesť zodpovednosť. Jednou z týchto pálčivých otázok je aj spôsob riešenia rómskej problematiky.

 
Viac info: http://moje.hnonline.sk/node/11080


Sociálny štát a reprivatizácia

V blogu jedného z najmladších poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sa môžeme dočítať o prioritách vlády a o vplyve štátu v privatizovaných spoločnostiach.

 
Info na:http://moje.hnonline.sk/node/10902


Druhý pilier –  obeť?

Je druhý pilier dôchodkového sporenia obeťou? Skutočne treba zmeniť paradigmu ako to tvrdí súčasná vláda? Názor bývalého ministra je, že paradigma nastavená nim je správna a akékoľvek reštriktívne štátne zmeny sú kontraproduktívne.

Info:

http://blog.etrend.sk/ludovit-kanik/2012/06/10/ako-usetrit-stamiliony-bez-kradnutia-dochodkov/


Konsolidačné zmeny

Zhrnuté a podčiarknuté. Toto vám prevetrá peňaženky je názorom ekonómov z INESS o konsolidačných opatreniach vlády a účinkov na občanov a štát.

Info:

http://blog.etrend.sk/iness/2012/05/31/zhrnute-a-podciarknute-toto-vam-prevetra-penazenky/

 


 

space