page-background
space
Európska ekonomika


 

Spojené štáty európske. Konšpirácia?

Jedna z konšpiračných teórií hovorí o spolku mocných, ktorí sa snažia vytvoriť jednu celosvetovú vládu. Tá bude potom ovládať celý svet. Má k tomu dôjsť postupne, kedy sa spolu spoja štáty Ameriky so spoločnou menou AMERO do jedného štátu, Európa do jedného štátu a to isté Ázia.


Čítajte viac: http://jarunek.blog.sme.sk/c/301633/Spojene-staty-europske-Konspiracia.html#ixzz1yajdk


 

Grécka beznádej

V článku s identickým názorom českého blogera môžeme vidieť komparáciu gréckeho myslenia v EU a nášho myslenia keď sme boli  členmi Československa.

 

viac:http://www.lidovky.cz/weiss-recka-beznadej-0l7-/ln_nazory.asp?c=A120618_073622_ln_nazory_ase


 

Grécko vs. Slovenská ekonomika

Ak by Grécko odišlo z eurozóny a spolu s ním aj ďalšie krajiny, slovenská ekonomika by sa mohla v budúcom roku prepadnúť takmer o štyri percentá.

Nezamestnanosť by stúpla nad pätnásť percent a priemerná mzda v hospodárstve by sa znížila približne o tri percentá. 


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6419567/grecko-bez-eura-na-slovensko-sa-vrati-recesia.html#ixzz1y2WUtZ1s

 

Grécko pred koncom?

V najnovšom vydaní economist.com je zaujímavý  článok o gréckom čakaní a úniku pred nasledujúcimi voľbami , v ktorých sa rozhodne či Grécko ostane v eurozóne alebo nie...

Viac na: http://www.economist.com/node/21556934

 


 

Sťahovanie mladých ľudí v Európe

Polovica mladých ľudí vo veku od 23 do 29 rokov v Španielsku nemá trvalé zamestnanie. Európa vplyvom globálnej krízy sa dostala na úkor veľkého marazmu a mladí ľudia sú nútení cestovať mimo hranice domova s vyhliadkou zmeny svojho života. V článku o budovaní súťaživosti eurozóny si môžete precitať:

 

Viac na: http://www.economist.com/node/21553481


 

Island odpúšťa hypotéky

Island bola druhá krajina po Grécku, ktorá citeľne pocítila globálnu ekonomickú krízu vplyvom nákupov americkým dlhopisov. Vďaka finančnej pomoci sa zdvihla na kolená a k ochrane svojej ekonomiky odpúšťa hypotekárne úvery.

 

Viac na: http://www.naturalnews.com/035779_Iceland_mortgage_debt_economy.html


 

Nočná mora s názvom euro

Strach o Európu a tým aj spoločnú menu vedie k neradostným vyhliadkam do budúcnosti a aj napr. Angela Merkelová  požaduje menovú jednotu kvôli páde eura a tým aj páde Európy.

 

Viac na:

http://www.economywatch.com/economy-business-and-finance-news/why-eurozone-scare-mongering-appeals-to-the-worst-in-us.15-06.html


 

Španielsky  bail-out

Španielsko sa opäť začína dostávať do pozornosti. Odkedy si Madrid vybavil v Bruseli menej náročný cieľ znižovania schodku verejných financií na tento rok, ukazujú trhy voči jeho dlhu čoraz menšiu dôveru. Nelichotivý obrázok navyše dopĺňajú slabé ekonomické vyhliadky. Výnosy desaťročných španielskych dlhopisov po prvý raz od januára tohto roka presiahli 5,5 percenta a sú vyššie než pri Taliansku.

Viac na: http://ekonomika.etrend.sk/svet/spanielsky-dlh-zacina-znervoznovat.html

 

Eurokoniec

Článok Prečo je euro odsúdené k pádu charakterizuje parametre vplyvu negatívneho ekonomického pôsobenia hospodárenia štátov na vplyv celej meny

Viac na:  http://americaneconomicalert.org/view_art.asp?Prod_ID=5533

 


 

space